PREZENTACJA NADCHODZĄCYCH KOLEKCJI YES - PODRÓŻ W LATA 60.

PREZENTACJA NADCHODZĄCYCH KOLEKCJI YES - PODRÓŻ W LATA 60.

20 września 2016 roku, w warszawskim Concept Store YES przy ulicy Mokotowskiej, odbyła się prezentacja najnowszych kolekcji biżuterii YES. Dziennikarze i styliści zapoznali się z nowymi propozycjami od marki oraz mieli okazję uczestniczyć w panelu dyskusyjnym z projektantkami.Charakterystyczna stylistyka i wiekopomne wydarzenia kultowych lat 60. były główną inspiracją zaprezentowanych propozycji YES. Kolekcje Studio Y i Space nawiązują do kosmosu i planet, co wiąże się z pierwszym lotem w przestrzeń kosmiczną, który miał miejsce w 1961 roku. Modernistyczny Loop to ciepłe wspomnienie lat 60. - rzeczy proste mogą być nadal odkrywcze i piękne. Paisley symbolicznie odnosi się do natury, jej rytmu i wiecznego odradzania się, co przyświecało jednemu z najbardziej wyrazistych ruchów tamtych lat – kulturze hipisowskiej.  

Podczas spotkania odbył się także panel dyskusyjny z autorkami biżuterii - Kasią Bukowską i Magdą Dąbrowską. Projektantki przedstawiły kulisy codziennej pracy, tworzenia kolekcji oraz źródła swoich inspiracji. Uczestnicy wydarzenia poznali także tajemnice ich procesu twórczego oraz plany na przyszłość. 

Tłem dla biżuterii była scenografia wykonana w stylistyce lat 60., autorstwa Zuzy Słomińskiej.

INSPIRACJE ZAPREZENTOWANYCH KOLEKCJI:

LOOP
Kolekcja Loop nawiązuje do stylistyki modernizmu oraz wielkiej społecznej rewolucji lat 60. Jest nieskomplikowaną, prostą, organiczną i symetryczną propozycją o zaokrąglonych kształtach i pastelowych barwach. Loop to ciepłe wspomnienie lat 60’ - rzeczy proste mogą być nadal odkrywcze i piękne. The Beatles, spódniczki mini, Pewex, hippisi, lakierowane meblościanki, lampki grzybki i krzesła ze sklejki to tylko niektóre z ikon tego okresu.
PAISLEY
Paisley oznacza gotowość, start, tworzenie, obfitość i płodność. Symbolicznie odnosi się do natury, jej rytmu i życiodajnego charakteru. Wartości te przyświecały jednemu z najbardziej wyrazistych pod koniec lat 60. ruchów subkulturowych – ideologii hippisowskiej, która charakteryzowała się zamiłowaniem do dzwonów, kwiecistych, często nonszalancko rozpiętych koszul i długich, zwiewnych sukienek. Inspiracją do jej stworzenia był świat natury oraz symboliczny kształt nasiona, w którym mieści się wszystko, całe bogactwo i piękno wiecznego odradzania się.

SPACE
Lata 60. nierozłącznie kojarzone są również z przełomowym wydarzeniem w historii – pierwszym lotem w kosmos. Tematyka przestrzeni kosmicznej pozostaje wciąż niezgłębiona. Ma różne wymiary, z jednej strony znamy cały układ planet, z drugiej strony kosmos to nadal wielka niewiadoma, to tajemnica która kusi, która jest przedmiotem pożądania. Kolekcja Space jest wyrazem kobiecej tajemniczości, nieprzeniknionej natury, ubiera kobietę w sekret i niepoznanie.

STUDIO Y
Widoczna w kolekcji Studio Y inspiracja układem słonecznym nawiązuje do pierwszych wypraw w kosmos, które miały miejsce w niezwykłych latach 60. Tworzą ją elementy, przywołujące na myśl planety obracające się wokół własnej osi. Jej różnorodność pozwala na wiele możliwości łączenia, możemy w niej znaleźć zarówno formy bogate jak i te symboliczne. Pozbawienie kolekcji ozdobników podkreśla siłę kobiecego charakteru. 

Załączniki

Pobierz wszystkie

Press_Day_YES_2016_Karolina_Koci_ska_YES.jpg

grafika | 1,06 MB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__17__Panel_Dyskusyjny_z_projektantkami.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__16__Projektnatki_YES__Magda_D_browska_i_Kasia_Bukowska.jpg

grafika | 964 KB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__15__Agata_Stefanowicz_MiuMag.jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__14_.jpg

grafika | 979 KB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__13_Wojciech_Grzyba_a_Gala.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__11_Projektantki_YES__Magda_D_browska_i_Kasia_Bukowska.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__12_.jpg

grafika | 781 KB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__7_.jpg

grafika | 1,13 MB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__10_.jpg

grafika | 766 KB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__9__Kamila_Wagner_Glamour.jpg

grafika | 982 KB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__1_.jpg

grafika | 1,08 MB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__3__kolekcja_Space.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__5__kolekcja_Paisley.jpg

grafika | 966 KB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__4__kolekcja_Studio_Y.jpg

grafika | 860 KB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__2__kolekcja_Loop.jpg

grafika | 858 KB

Pobierz
Press_Day_YES_2016__6__Marta_Kulczycka_i_Magda_Kacalak_Avanti.jpg

grafika | 836 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.