The Dumplings i Mary Komasa twarzami najnowszej kampanii #DOYOU dla marki PUMA
The Dumplings i Mary Komasa twarzami najnowszej kampanii #DOYOU dla marki PUMA

The Dumplings i Mary Komasa twarzami najnowszej kampanii #DOYOU dla marki PUMA

Marka PUMA od zawsze angażuje się w ważne dla kobiet na całym świecie tematy społeczne. Dlatego w ramach swojej kampanii DO YOU skupiła działania wokół dwóch wyjątkowych ambasadorek - Mary Komasy oraz Justyny Święs z The Dumplings .

Fabjanski-Puma-2064-V2.jpgFabjanski-Puma-3073-V3.jpgFabjanski-Puma-1731-V2.jpgFabjanski-Puma-2638-V1.jpgFabjanski-Puma-2648-V1.jpg
Mary Komasa to jedna z najbardziej charyzmatycznych artystek na polskiej scenie muzycznej, na co dzień mieszkająca w Berlinie. Justyna Święs pomimo młodego wieku, uznawana jest za niezwykle dojrzałą artystkę. Wraz z Kubą Karasiem tworzą jeden z najbardziej znanych, polskich duetów muzycznych - The Dumplings.

Te dwie artystki, świadome swojej kobiecości, tym co robią wcielają w życie ideę #DOYOU. Inspirują i zachęcają inne kobiety do znalezienia własnej drogi i kroczenia nią bez względu na to, jak postrzegane są przez innych.

W ramach kampanii Do You powstał wyjątkowy utwór nagrany przez The Dumplings i Mary Komasę. Mary po raz pierwszy, i jak podkreśla, ostatni, zaśpiewa w nim po polsku. Premiera teledysku oraz utworu odbędzie się 26 lipca. 
Bohaterkami kampanii oprócz wokalistek zostały także Ania Bielawska i Dominika Zatorska – modelka i gimnastyczka, zauważone przez markę ze względu na swój upór w dążeniu do celu i spełnianiu własnych marzeń. Nie są to twarze z pierwszych stron gazet, ani influencerki z tysiącami followersów na Instagramie, ale prawdziwe dziewczyny, które każdego dnia robią rzeczy dla siebie.

Dominika i Ania zostały bohaterkami teledysku do utworu, który stał się swoistym manifestem wartości, które marka propaguje w kampanii #DOYOU. Historia klipu toczy się wokół dwóch sióstr  które w różnych sytuacjach w ciągu dnia wspierają się nawzajem w realizacji swoich celów. DOYOU w tej narracji pokazane jest także jako motto wspierających się kobiet, walczących o swoje miejsce w świecie.


Fabjanski-Puma-3593-V3.jpg
Reżyserem teledysku jest Piotr Matejkowski znany z takich teledysków jak: UliczneLegendy- Vienia i Kosiego z JWP czy Flary, polskiej hip-hopowej grupy muzycznej Pro8l3m. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Mikołaj Syguda, który znany jest ze współpracy z  artystami takimi jak Rasmentalism, Rebeka oraz Flirtini. Autorem zdjęć do kampanii jest Paweł Fabjański, a sama sesja odbywała się w klimatycznej przestrzeni sportowej szatni, która pełni w tym przypadku symboliczną rolę miejsca spotkań ambasadorek i bohaterek kampanii.

Dodatkowym elementem kampanii Do You w Polsce jest specjalnie zaprojektowany t-shirt, na którym widnieje hasło Do You, odwrócone lustrzanie, tak by jego przesłanie można było odczytać jedynie patrząc na siebie w lustrze. Jest to podkreśleniem odwagi i niezależności, których PUMA chce dodać kobietom na całym świecie. Wyjątkową typografię nadruku zaprojektowała projektantka graficzna Zuzanna Rogatty.

W ramach międzynarodowej kampanii twarzą brandu jest aktorka, modelka i aktywistka Cara Delevingne. Zaangażowana w walkę o prawa kobiet, od lat wspiera też inicjatywy mające na celu wyrównanie ich szans na całym świecie.

Za realizację i stworzenie całej koncepcji aktywacji odpowiada agencja high& która poprzednio realizowała dla marki kampanię Uliczne Legendy z udziałem Vienia i Kosiego z JWP.  Agencja high& jest również odpowiedzialna za stworzenie planu komunikacji, selekcję i zaangażowanie artystów, koprodukcję utworu, teledysku oraz sesji zdjęciowej. Za produkcję teledysku i sesji zdjęciowej odpowiada OTO Film. Zakupem mediów zajmuje się Blue 449. Za organizację eventu, współpracę z influencerami oraz wsparcie medialne i PR odpowiedzialna jest Aliganza.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Fabjanski-Puma-2648-V1.jpg

grafika | 3,72 MB

Pobierz
Fabjanski-Puma-3073-V3.jpg

grafika | 6,91 MB

Pobierz
Fabjanski-Puma-1731-V2.jpg

grafika | 5,01 MB

Pobierz
Fabjanski-Puma-2064-V2.jpg

grafika | 6,55 MB

Pobierz
Fabjanski-Puma-2638-V1.jpg

grafika | 5 MB

Pobierz
Fabjanski-Puma-3593-V3.jpg

grafika | 4,89 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.