Miejskie safari - kolekcja SOLAR S/S 2017

Miejskie safari - kolekcja SOLAR S/S 2017

Opublikowany

Idealny przepis na stylowe lato w mieście? Etniczne motywy, roślinne nadruki i naturalne kolory. W kolekcji Solar pojawiają się rozłożyste tropikalne liście, bajeczne ptaki i zieleń w modnym odcieniu khaki. W sezonie S/S 2017 marka zapewnia egzotyczne lato w mieście!

Każdej wiosny polska marka zaskakuje kolejną interpretacją ulubionych w tym sezonie wątków. W najnowszej kolekcji Solar podkreśla to, co wywodzi się z natury, ale idealnie pasuje do urbanistycznej codzienności. W ubraniach można dostrzec inspiracje dalekimi podróżami w stronę Indii, Meksyku i Afryki oraz tropikalnych krain pełnych egzotycznej fauny i flory. Motywy ptaków i owadów – flamingów i eterycznych ważek, a do tego rozłożyste liście i kwiaty zdobią lekkie koszule, spodnie i kombinezony, a tuniki i spódnice o ciekawej konstrukcji mają ponadczasowy kolor khaki. Czas na stylowe, miejskie safari!

Naturalny odcień zieleni kojarzony z kamuflażem i wyraziste zielone motywy roślinne nawiązują do greenery, wybranego przez Pantone na kolor roku 2017. Soczysta zieleń ma symbolizować nie tylko źdźbła trawy i pierwsze pąki wiosennych kwiatów, ale też siłę i witalność kobiet. Ten drugi akcent wpisuje się w wartości polskiej marki. Zieleń to symbol kobiecej świadomości i energii – takie kobiety od lat ubiera Solar.
SOLAR_EDITORIAL-5557.jpgSOLAR_EDITORIAL-6028.jpgSOLAR_EDITORIAL-5821.jpgSOLAR_EDITORIAL-4855.jpgSOLAR_EDITORIAL-6123.jpgSOLAR_EDITORIAL-5787.jpgSOLAR_EDITORIAL-5266.jpgSOLAR_EDITORIAL-5932.jpg
Pozostając w klimacie zamorskich wypraw, w wiosenno-letniej kolekcji pojawiły się też klasyczne marynistyczne elementy: zestawienie różnej szerokości pasków w kolorach granatu, ecru i czerwieni oraz motyw żaglówki. Marynarska estetyka została przekuta na miejski styl – pasiaste koszule i marynarki z organicznych tkanin takich, jak: len, bawełna i wiskoza, naturalnie odświeżają letnie stylizacje do pracy. Obok marynistycznych pasków pojawia się kultowa kratka Vichy – wzór, który kilkaset lat temu przywieziono do Europy z odległych kolonii indyjskich i indonezyjskich. Naturalne materiały i proste wzory nadają oficjalnej, biurowej garderobie świeży, wakacyjny akcent.

Obok naturalnych motywów, w kolekcji S/S 2017 pojawia się równie intensywny element artystyczny. W ubraniach można dostrzec rozmaite wpływy sztuki: od twórczości słynnego hiszpańskiego malarza Diego Velázqueza – interpretacja motywu Infantki przez op-art, wyrażający się w drobnych, powtarzających się czarno-białych printach, po sztukę graffiti i action painting.

Dopełnieniem lekkich, wiosennych stylizacji są akcesoria: podręczne skórzane torby idealne do pracy i eleganckie mniejsze torebki – w wersji ażurowej lub z modnymi frędzlami. Do tego masywne, bransolety, wyraziste naszyjniki i trójwymiarowe broszki w kształcie egzotycznych kwiatów. W tym sezonie biżuteria Solar przybiera również etniczne formy.

Twarzą sesji edytorialowej jest Hania Koczewska. Modelkę sfotografował Staszek Boniecki w naturalnej scenerii ogrodu botanicznego. Przyroda była również tłem dla akcesoriów ujętych przez Wojtka Woźniaka/Makata. Biżuterii i dodatkom z najnowszej kolekcji towarzyszą szlachetne bryły kamieni – w tym sezonie Solar stawia na zespolenie mody z naturą.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

SOLAR_EDITORIAL-5821.jpg

grafika | 3,07 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-4783.jpg

grafika | 2,97 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-5557.jpg

grafika | 2,13 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-5293.jpg

grafika | 1,92 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-6028.jpg

grafika | 1,78 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-4855.jpg

grafika | 1,77 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-5932.jpg

grafika | 1,73 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-4899.jpg

grafika | 1,61 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-5148.jpg

grafika | 1,98 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-5266.jpg

grafika | 1,7 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-6123.jpg

grafika | 1,48 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-5787.jpg

grafika | 1,58 MB

Pobierz
SOLAR_EDITORIAL-5697.jpg

grafika | 487 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.